Харчування відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання школярів
ШКІЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ20:23 20.03.2025
Харчові звички закладаються нами з дитинства, і зазвичай діти, батьки яких привчали харчуватись правильно, обмежували вживання фаст-фуду та шкідливої їжі, у дорослому віці підтримують цю модель поведінки.
Достатня кількість поживних речовин міститься в м’ясних продуктах, фруктах та овочах, також не варто уникати в раціоні дитини продукти, які містять багато кальцію, до прикладу молочні продукти, сири.
Збалансований раціон та правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорою і уважною.
Головним завданням є забезпечення нормального росту та розвитку організму, а також підготовка мозку, м’язів та кісток до зростання розумових і фізичних активностей і зміни режиму.
Необхідна енергетична ємність малюка до 3 років складає 1300 ккал, для дитини 4-5 років - 1500 ккал, а для школярів 7 років - 1800 ккал.
Окрім цього, щоденно в раціоні дитини повинна бути достатня кількість жирів, вуглеводів та білків.
Джерелами жирів для дитини є масло вершкове та рослинне, молоко, вершки, молочні продукти, а також м’ясо та риба.
Джерелами вуглеводів є солодощі і цукор, а також фрукти, овочі.
Повноцінними джерелами білка є м’ясо, риба,молоко, молочні продукти, яйця, бобові та хліб.
А також дитину потрібно забезпечити достатньою кількістю солей та мікроелементів. Для формування кісток, зубів, а також нормальної роботи серця потрібен кальцій, він міститься в молоці, йогурті, ряжанці та сирі. Також активну участь у побудові кісткової тканини і підтримки рівноваги в процесі кровотворення бере фосфор, який міститься в рибі, м’ясі сирах та бобових.
Для нормального функціонування щитовидної залози потрібен йод, який можна природньо отримати з морської риби, морської капусти та водоростях. Для розвитку і росту, нормального статевого дозрівання у дітей варто ввести в раціон цинк, яким багаті риба, м’яса, яйця, гречана крупа тощо.
Окремою категорією є вітаміни, які необхідні кожній дитині, незалежно від віку, особливо вітаміни групи С (картопля, петрушка, цитрусові, шипшина, солодкий перець), вітаміни групи В (крупи, бобові, печінка, м’ясо, молочні продукти, риба), вітаміни групи А (вершкове масло, печінка, вершки, морква, сметана), вітамін Д (курячі яйця та печінка), групи Е (олії, крупи та яйця).
Важливо навчити дитину притримуватись режиму харчування : сніданок, обід та вечеря. І за потреби 1-2 перекуси за день. Він має усвідомлювати, що пропускати прийом їжі не можна і він необхідний, аби почувати себе енергійно і здорово.
Як заохотити дитину до здорового харчування
І головне - будьте прикладом для своєї дитини. Харчуйтесь здорово і збалансовано, не ігноруйте вживання достатньої кількості фруктів та овочів. Саме ваша поведінка буде наслідуватись дитиною.
Від здорового харчування дитини залежить стан всього організму. Привчайте малюка з дитинства до правильної і тоді вам ніколи не доведеться мати проблем із його харчуванням у майбутньому.
Харчування відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання школярів
ШКІЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ20:23 20.03.2025
Перспективне весняне чотиритижневе весняне меню 2025
Перспективне весняне чотиритижневе меню 202523:10 19.02.2025
Харчування дітей під час дистанційки
20:26 17.02.2025
Перспективне зимове чотиритижневе меню 2025
Перспективне зимове чотиритижневе меню23:05 23.01.2025
Перспективне чотиритижневе осіннє меню 2024
Перспективне чотиритижневе осіннє меню 202418:23 03.09.2024
Інструкції з охорони праці на харчоблоці (кухні)
Інструкції з охорони праці на харчоблоці (кухні)13:03 18.10.2023