Учні, поглибили знання про Голодомор, як геноцид Українського народу, з'ясували його причини, перебіг і наслідки
Пам'ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Щороку в четверту суботу листопада українці запалюють свічки як символ пам’яті про вбитих голодом. У понад 40 містах 15 країн світу споруджені пам’ятники чи встановлені інші пам’ятні знаки на вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Під час занять на уроках історії України з учнями 9 класу було з'ясовано, що всім відомі два Голодомори, і найбільше запитань в учнів було щодо третього.
Третій голод, який влаштувала російсько-комуністична диктатура 1946–1947рр., був спричинений спланованою акцією сталінського Політбюро з метою забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім народам. В 1946 з СРСР вивезено 350 тисяч тонн зерна до Румунії, у 1947 — 600 тисяч тонн зерна — до Чехословаччини, за тих два роки Польща отримала з Радянського Союзу 900 тисяч тонн хліба. Стан сільського господарства після закінчення Другої світової війни був дуже складний. Розорене війною сільське господарство, яке потребувало допомоги, аби стати на ноги, ще більше було підірване засухою.
Учні, поглибили знання про Голодомор, як геноцид Українського народу, з'ясували його причини, перебіг і наслідки.
Пам'ятаємо!
Єднаємось!
Переможемо!