A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Кошелівська гімназія №2
Хустської міської ради Закарпатської області

Робота з Google Документами

Документи - безкоштовний веб-сервіс від Google, майже не поступається за можливостями MS Word, а багато в чому перевершує його. Це керівництво буде корисно, якщо ви:

• ніколи не працювали з Google Docs, але збираєтеся;

• почали використовувати сервіс і хочете більше дізнатися про його можливості;

• шукаєте корисні інструменти для інтернет-маркетологів.


Порівняємо його з головним конкурентом - MS Word.

Переваги:

• Сервіс безкоштовний. Звичайно, Word можна встановити «піратський» і він теж стане безкоштовним. Але в комерційних організаціях цим займатися не можна - можна потрапити на серйозний штраф або ще гірше.

• Все зберігається в хмарі. Якщо комп'ютер зламався або завис - інформація залишиться цілою. MS Word теж може працювати з хмарним сховищем, але Google використовує його за замовчуванням.

• Простий обмін файлами. Відправили посилання - людина отримала документ. Це економить купу часу вам, вашим колегам і клієнтам.

• Інструменти для колективної роботи. Над одним файлом може працювати кілька людей одночасно. При використанні Word це зробити трохи складніше, але теж можливо.

• Зручна історія змін. Видалили щось важливе, а потім написали ще 2 сторінки тексту? Натискати Ctrl + Z 1000 раз вам не буде потрібно.

• Голосове введення. Втомилися очі? Хочеться попрацювати, лежачи на дивані? Просто Надиктовуйте текст штучному інтелекту Google. Він досить добре розуміє українську мову, а головне - постійно навчається цьому.

• Кросплатформеність. Google Docs працює на будь-якому пристрої з будь-якою операційною системою, в якій є звичний веб-браузер.

Недоліки:

• Працює повільніше. Особливо з об'ємними текстами при низькій швидкості інтернету. Там, де Word «літає», Google Docs може почати спотикатися.

• Чи залежить від аккаунта. Всі документи зберігаються на хмарі, яка прив'язана до вашого профілю. Позбудетеся доступу - позбудетеся всього.

• Чи залежить від інтернету. Без доступу до мережі ви не зможете нічого відкрити. За винятком файлів, які зберігаються в кеші.

 

 

Плюси і мінуси Google Docs 

Порівнювати будемо з головним конкурентом - MS Word. 

ПЕРЕВАГИ: 

• Сервіс безкоштовний. Звичайно, Word можна встановити «пі ратський» і він теж стане безкоштовним. Але в комерційних організа ціях цим займатися не можна - можна потрапити на серйозний штраф  або ще гірше. 

• Все зберігається в хмарі. Якщо комп'ютер зламався або завис - інформація залишиться цілою. MS Word теж може працювати з хмар ним сховищем, але Google використовує його за замовчуванням. 

• Простий обмін файлами. Відправили посилання - людина отри мала документ. Це економить купу часу вам, вашим колегам і клієнтам. • Інструменти для колективної роботи. Над одним файлом може  працювати кілька людей одночасно. При використанні Word це зро бити трохи складніше, але теж можливо. 

• Зручна історія змін. Видалили щось важливе, а потім написали  ще 2 сторінки тексту? Натискати Ctrl + Z 1000 раз вам не буде потрібно. • Кросплатформеність. Google Docs працює на будь-якому при строї з будь-якою операційною системою, в якій є звичний веб-браузер. 

НЕДОЛІКИ: 

• Працює повільніше. Особливо з об'ємними текстами при низькій  швидкості інтернету. 

• Чи залежить від аккаунта. Всі документи зберігаються на хмарі,  яка прив'язана до вашого профілю. Позбудетеся доступу - позбудетеся  всього. 

• Чи залежить від інтернету. Без доступу до мережі ви не зможете  нічого відкрити. За винятком файлів, які зберігаються в кеші. 

 

Початок роботи в Google Docs 

Для початку вам потрібен обліковий запис Gmail. Якщо ще не є за реєстрованим користувачем - зробіть це. Відразу після реєстрації ви  зможете користуватися сервісом. Для цього перейдіть за посиланням. 

Ви потрапите в головне меню. Тут знаходиться список останніх до кументів, з якими ви працювали, і кнопка «Створити». Натисніть на неї. ЗображенняНатисність на кнопку «+» Зображення

После этого вы попадете на страницу, которая очень напоминает  MS Word, и сможете работать с текстом. 

ЗображенняІнтерфейс напоминає MS Word 

Другий спосіб почати роботу – через Google Диск. Він створюється  автоматично, як тільки реєструєтесь в Gmail. Викличте контекстне  меню ПКМ і створіть документ. Вас зразу ж перенесе на робочую сто рінку.

 

ЗображенняЗображення

Зображення

Також можна натиснути кнопку «Створити» і у випадаючому спи ску обрати Google Документи. 

ЗображенняЗображенняСтворення файлу через Google Диск 

Якщо ви вже створювали якісь файли – просто відкрийте їх, щоб  продовжити роботу. 

Щоб повернутися в головне меню, клацніть по логотипу Google  Docs в верхньому лівому кутку. 

ЗображенняЗображенняВозврат в главное меню 

Як відкрити docx-файл 

У Google Docs можна працювати з документами, створеними в  Microsoft Word, без будь-яких обмежень. Для цього потрібно просто за йти в меню «Файл» і натиснути «Відкрити».

 

ЗображенняЗображення

Зображення

Натисніть «Відкрити» 

Виберіть пункт «Завантажити» і вкажіть шлях до документа на ва шому комп'ютері натиснувши «Вибрати файл на пристрої». ЗображенняЗображенняЗавантажуємо документ 

Раніше сервіс не дуже добре працював з файлами docx, тому реко мендувалося відразу ж перетворити їх в формат Google «Документів».  Зараз розробники усунули ці проблеми і про несумісність можна за бути. 

Як зберегти документ в Google Docs 

Як тільки ви створюєте документ – він автоматично зберігається на  Google Диску. Щоб перейменувати файл – клікніть по назві в лівому  верхньому кутку і внесіть необхідні зміни.

 

 

Комбінації клавіш в Google Docs 

Коли довгий час користуєшся редактором, швидко усвідомлюєш  користь комбінацій клавіш. Вони дуже економлять час.  Отож, коли ти робиш все на автоматі, від змісту не відволікаєшся зо всім. 

Крім «Ctrl + C» і «Ctrl + V» в Google Docs працює ще 140 швидких  клавіш. Ось десяток корисних сполучень: 

Ctrl + k - вставити / змінити посилання 

Ctrl + f - пошук по документу 

Ctrl + Alt + с - скопіювати форматування 

Ctrl + Alt + v - вставити форматування 

Ctrl + a - виділити весь документ 

Ctrl + Alt + цифри 1-6 - стиль заголовка 

Ctrl + Shift + 7 - нумерований список 

Ctrl + Shift + 8 - маркований список 

Ctrl + Alt + m - додати коментар 

Ctrl + Shift + f - приховати меню 

Переглянути всі комбінації клавіш можна в довідці по Google Docs

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень