Про організацію харчування дітей у Кошелівському ЗЗСО І-ІІ ступенів у 2022 році

E-mail: runja1@ukr.net, Код ЄДРПОУ 25451809

90414, с.Залом,  вул. Руня, будинок 66. Тел. (067) 259-09-71

НАКАЗ

17. 01. 2022                                                                                                                    № 05

Про організацію харчування дітей

у Кошелівському ЗЗСО І-ІІ ступенів у 2022 році

Відповідно до ст. 40 Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні”, на

виконання Законів України ,,Про освіту” (ст. 56 ,,Державні гарантії здобувачам освіти”), ,,Про загальну середню освіту”, ,,Про дошкільну освіту”, ,,Про охорону дитинства” (ст.5), керуючись Постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 року № 305 ,,Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих оздоровчих закладах”, від 28.07.2021 № 786 ,,Про внесення змін до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку”,  розпорядженням Кабінету Міністрів України №1008-р від 05.08.2020 р. ,,Про затвердження плану заходів з реформування системи шкільного харчування”, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від 25.09.2020 №2205, постанови головного державного санітарного лікаря № 4 від 23.04.2021 року ,, Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, на виконання рішення виконавчого комітету Хустської міської ради від 13.01.2022р. №14 ,,Про харчування дітей у закладах загальної середньої освіти Хустської міської територіальної громади у 2022р.”,  наказу управління освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради №4 від 14.01.2022 року, з метою сприяння збереженню здоров’я дітей та учнів , забезпечення дітей шкільного віку якісним, збалансованим та безпечним харчуванням, дотримання натуральних норм харчування дітей

НАКАЗУЮ:

1. Відповідальним за організацію харчування в закладі: Балаж В.І., Дулкай О.І., Борщ К.В., Дячок К.І.:

1.1.Забезпечити одноразовий режим гарячого харчування школярів вартістю 18,00 грн. за 1 діто/день за 100% батьківську  оплату для учнів 1-4-х класів, які не належать до пільгових категорій.

1.2. Забезпечити безоплатним одноразовим гарячим харчуванням учнів 1-9-х класів , які належать до таких пільгових категорій:

1.2.1. Дітям із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України ,,Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” (підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами соціального захисту населення).

1.2.2. Сиротам та позбавленим батьківського піклування.

1.2.3. Дітям, які мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС.

1.2.4. Дітям із сімей учасників АТО/ООС, які загинули у ході бойових дій на Сході України, працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

1.2.5. Дітям із сімей вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим.

1.2.6. Дітям з особливими освітніми потребами та дітям з інвалідністю.

1.2.7. Дітям із сімей учасників бойових дій (антитерористичної операції /ООС, т.п. - за умови пред’явлення посвідчення, що підтверджує даний статус).

1.2.8. Дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у Службі у справах дітей, дітям, які не належать до вказаних вище категорій, але вкрай потребують безоплатного або пільгового харчування (на підставі рішення органу місцевого самоврядування).

1.3. Зменшення розміру батьківської плати на 50 відсотків для дітей 1-4-х класів із сімей, у яких виховується 3 і більше дітей (за умови пред’явлення відповідних підтверджувальних документів), при цьому нарівні з рідними дітьми враховуються падчерки та пасинки, які проживають у цій сім’ї, якщо вони не були враховані в сім’ї іншого з батьків, а також діти, на яких оформлена опіка у зв’язку зі смертю батьків, позбавлених їх батьківських прав, засудженим до позбавлення волі, включаючи час перебування під слідством або направленням на примусове лікування тощо.

1.4. Розгляд заяв (у випадку їх наявності) щодо надання додаткових пільг батькам зі сплати за харчування дітей у закладах  загальної середньої освіти (рішення виконавчого комітету Хустської міської ради №53 від 06.02.2019р. ,,Про створення комісії з надання пільг батькам зі сплати за харчування у закладах освіти м. Хуста у 2019р.”), з метою соціального захисту дітей, які не належать до пільгових категорій, вказаних у п.4. цього рішення, але вкрай потребують допомоги.

1.5. Посилити контроль за якістю приготування їжі, обліком використання продуктів харчування, належним веденням необхідної документації з питань харчування у ЗЗСО та дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у їдальні, на харчоблоці, під час приготування страв та організації харчування учнів.

1.6. Неухильно дотримуватись вимог, передбачених Санітарним регламентом для закладів  загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я  25.09.2021р. №2205 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України10 листопада 2020 р. за N 1111/35394) щодо питань організації харчування в ЗЗСО.

1.7. Складати списки дітей пільгових категорій (виключно на підставі поданих

підтверджувальних документів) та забезпечити їх подання в управління освіти, релігій та у справах  національностей.

1.8. Широко висвітлювати зміст і результати роботи з питань якісного і безпечного харчування здобувачів освіти, профілактики харчових отруєнь у місцевих засобах масової інформації, на сайті закладу.

1. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Директор ЗЗСО                                                                                      Марія ДУБЛЯК

З наказом ознайомлені:  Балаж В.І.-

Дулкай О.І.-